top of page
Mam olej w głowie!

Mam olej w głowie!

Przez lata wokół oleju palmowego narosło wiele mitów. Najpopularniejszy: wystarczy zastąpić olej palmowy innym (np. rzepakowym albo słonecznikowym), żeby ograniczyć szkodliwy wpływ jego produkcji na planetę. TO NIEPRAWDA.

Aby walczyć z tym i innymi błędnymi przekonaniami, Polska Koalicja ds. Zrównoważonego Oleju Palmowego wraz z Fundacją WWF Polska zorganizowała pod koniec 2023 kampanię edukacyjną pod hasłem Mam olej w głowie.


Cel akcji Mam olej w głowie


Celem akcji była edukacja konsumentów na temat oleju palmowego, jego właściwości, uprawy, oraz tego, że jego bojkot nie jest rozwiązaniem problemów środowiskowych wynikających z upraw palmy olejowej – jest nim rozsądne korzystanie z certyfikowanego i zrównoważonego oleju. 


Certyfikowany olej palmowy


Produkcja certyfikowanego oleju palmowego ma zdecydowanie mniejszy wpływ na środowisko, ponieważ musi spełniać szereg standardów chroniących przyrodę.

Dążymy również do tego, aby Polska z roku na rok zwiększała % użytkowania certyfikowanego oleju palmowego i finalnie wykorzystywała wyłącznie certyfikowany olej palmowy.

 


Za kreację kampanii odpowiadała Agencja JU.
bottom of page